İŞİNİZİ İNTERNETE
FOBE YAZILIM TAŞISIN

E-ticaret hakkında bilinmesi gerekenler.

E-Ticaret terimi, arama motoru sonuçlarında işletmenizi tanıtmaktan yeni müşterilerinize ürün veya hizmet satmaktan bülten ve özel teklifleri e-posta ile göndermeye kadar pek çok alanı kapsar. Sizin gibi işletme sahipleri için, bu farklı stratejilerin hepsinin kendi yöntemiyle işe yaraması bir avantajdır.


Farkındalığı artırmak, yerel müşterilere özel olarak ulaşmak veya mevcut müşterilerin daha fazla geri gelmesini sağlamak istiyorsanız, düşündüğünüzden daha az maliyetlerle hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilecek profesyonel hizmetler ve kendi kendinize uygulayabileceğiniz araçlar bulunmaktadır.


İçeriğinizi koyup ve ziyaretçilerin size gelmesini beklemeyin: müşteri adayları toplayarak müşterilere doğrudan stratejik kampanyalar gönderin ve daha fazla satış üretin. Hedeflerinize ulaşmak için e-ticaretin olmazsa olmazı olan reklam araçlarını kullanın.

e-ticaret sitesi Fobe Yazılım

E-ticaret konusunda bilgi sahibi değilim. Hangi terimleri öğrenmem gerekir?

 • Blog

  Satışları artırmaya, müşteri katılımını yükseltmeye ve markanızın SEO gücünü artırmaya yardımcı olabilecek bir çevrimiçi makale koleksiyonudur. Blog ürünlerinizin pazarlama gücünü artıracaktır.

 • CTA

  CTA Call to Action, yani Eylem Çağrısı anlamına gelir. Güçlü pazarlama içerikleri her zaman müşterilere bir sonraki adımda ne yapması gerektiğini bildiren hareket mesajı içerir (ör. "Şimdi ücretsiz e-kitabımı almak için buraya tıklayın.").

 • CTR

  CTR Click-Through Rate yani Tıklama Oranı anlamına gelir. Tıklama oranınız, CTA’nıza tıklayan sitenizin ziyaretçilerinin veya e-posta alıcılarınızın yüzdesidir.

 • Yazılım Standartlarımız

  Web sayfasının yapılması sürecinde; Asp.Net, Ms Sql Server, Html 5, Css3, Ajax, Bootstrap, JavaScript, Jquery gibi birçok materyal kullanılmaktadır. Tasarımlarımızda özgünlüğe dikkat ediyoruz. Kodlarımızı güvenlik testlerinden geçirerek web sitesini yayınlıyoruz. Mobil ve diğer tüm cihazlara uyumlu olmasına dikkat ediyoruz.

 • Sosyal Medya

  Facebook, Twitter veya Instagram gibi sosyal medya siteleri yalnızca bireysel kullanıcılar için değildir. Sosyal medyada kurumsal profiller oluşturarak, markanızın içerik, özel teklifler ve faydalı bilgiler sunarak daha fazla iş çekmesini sağlayabilirsiniz. Sosyal medya pazarlaması, ücretsiz ve ödemeli olanakları içerir.

 • Alan Adı

  Alan adı, müşterilerin sitenize gitmek için tarayıcılarına yazdığı, fobeyazilim.com gibi bir web adresidir. Güçlü online pazarlama, sağlam bir alan adı ile başlar. Alan adınızın markanıza uyduğundan, profesyonelliğinizi gösterdiğinden ve insanların ilgisini çektiğinden emin olun.

 • Online Pazarlama

  E-ticaret, çevrimiçi ürün ve hizmet satışı anlamına gelir. İşletmenizin kapasitesinin önemi yoktur. Küçük büyük tüm işletmeler e-ticaret sistemi kurabilirler. Mühim olan geçici bir heves olarak değil gelir kaynağı olarak ileriye dönük bir gayret içinde olmaktır.

 • Anahtar Kelime

  Anahtar kelimeler, insanların sitenizi bulmak için kullanacağı terimlerdir. Örneğin, Ankara’da çalışan bir nakliye firması iseniz, bazı en iyi anahtar kelimeler "nakliyat", "nakliye evden eve" ve "Ankara" olacaktır. Etkili online pazarlama, içeriğinizi belirli anahtar kelimeler için optimize etmeye bağlıdır. Arama motorlar (ör. Google, Bing, Yahoo) bu anahtar kelimeleri kullanarak arama sonuçlarında hangi web sitelerinin çıkacağını belirler.

 • Firma Rehberi

  Tüketiciler Yelp, Facebook ve Google gibi siteleri kullanarak bulundukları bölgedeki "Pizza" veya "Tırnak bakım salonları" gibi belirli kategorilerde arama yapar. İşletmenizin bu arama sonuçlarında görünmesi için firma rehberinizi optimize etmeniz gerekir.

 • Arama Motoru Optimizasyonu (Seo)

  SEO Search Engine Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir, yani sitenizi arama motorları için en ideal hale getirmektir. SEO, Google, Bing, Yahoo, Yandex! ve diğer arama motorlarında yüksek sonuçlar elde etmek için çok önemlidir. Bunlar gibi arama motorları, en ilişkili siteleri getirmek için anahtar kelimeleri ve diğer SEO öğelerini arar.

Daha fazla ürün satışı yapmak için en iyi online pazarlama stratejileri nelerdir?

Online mağazanıza daha fazla satış getirmek için arama motoru optimizasyonu (SEO), e-posta pazarlama ve sosyal medya pazarlamasına yatırım yapmayı düşünün. İyi bir haberimiz var: Bu online pazarlama stratejileri inanılmaz derecede ekonomiktir ve büyük bir yatırım getirisine sahiptir.

Ayrıca satış platformları olan N11, Gittigidiyor, Hepsiburada, EpttAvm gibi büyük pazarları elinde bulunduran yapılara dahil olmanız müşteri portföyünüze doğrudan etki sağlayacaktır.


E-Ticaret için atmam gereken ilk adım ne olmalı?

Henüz bir web siteniz yoksa, ilk adımınız bu olmalı. İşiniz ve markanızla alakalı bir alan adı edinin ve web sitenizi kendi kendinize mi yapacağınıza yoksa sitenizi yapmak için birinden mi yararlanacağınıza karar verin.

Güçlü bir web sitesine sahip olduğunuzda, daha fazla trafik ve iş çekmek için bazı online pazarlama araçlarını eklemeye hazırsınız demektir.


E-ticaret için ne kadar harcamam gerekir?

Arama motoru optimizasyonu ekibimizin sizin için sitenizi optimize etmesini isterseniz SEO Hizmetlerini de sunuyoruz.


E-ticaret için ne kadar zaman ayırmam gerekiyor?

E-ticarette başarının anahtarı, hedef belirlemek, tutarlı olmak ve ilerlemenizi ölçmektir. İşletmenizin pazarlamasını yapmak için özveride bulunmalısınız. Yapıyı kurmak işin sadece başlangıcıdır. Ne kadar ilgi gösterirseniz o kadar sonuç alırsınız.

E-Ticaret Sitesi Fiyat Teklifi İstiyorum


Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum Ama Bilgim Yok?

 • 1.Nereden Başlamalıyım?1.Nereden Başlamalıyım?

  Web site yaptırmak istiyorum ama nereden başlamalıyım derseniz; ilk olarak "Alan Adı(Domain) Tescili" ile başlamalısınız. Çünkü sizin artık internet ortamında kimliğiniz olacaktır.

  Birçok alan adı uzantıları vardır, Türkiye'de genelde kullanılan alan adları(domain) ".com, .com.tr, .net, .org, .gov.tr, .biz gibi örnekler verebiliriz. "

  Alan Adı(Domain)na sahip olmak çok kolaydır. uzantısı .tr olmayan alan adları için herhangi bir evrak gerekmez. Fakat .tr uzantılı bir alan adına sahip olmak isterseniz, bu durumu ispatlamanız gerekir.

  Nasıl derseniz bu konuyu örnek ile açıklayalım; siz bir işletme sahibisiniz ve işletmenizin adıda ABC A.Ş. olsun. ABC A.Ş. nin size ait olduğunu ispatlayan belgeleri sunmanız gerekir. Bu belgeler "Ticaret Sicil Gazetesi, Vergi Levhası, Yetki Belgesi, Marka Tescil Belgeleri" gibi evraklar ile temin edilebilir.

  Diğer alan adları için böyle bir durum söz konusu değildir.

 • 2.Hosting (barındırma) Nedir?2.Hosting (barındırma hizmeti) Nedir?
 • 3.Web Site Tasarımı Yaptırmak3.Web Site Tasarımı Yaptırmak
 • 4.Teknik Destek Hizmetleri4.Teknik Destek Hizmetleri

Bazı Püf Noktaları

 • Kurumsal Email Adresi Nedir?Kurumsal Email Adresi Nedir?
 • Hosting (Barındırma Hizmeti) Kapasite Seçimi(Hangi Hosting?)Hosting (Barındırma Hizmeti) Kapasite Seçimi(Hangi Hosting?)
 • Arama Motoru Optimizasyonu (Seo) Nedir?Arama Motoru Optimizasyonu (Seo) Nedir?
 • Web Sitesinin Mobil ve Diğer Cihazlarla UyumuWeb Sitesinin Mobil ve Diğer Cihazlarla Uyumu