• 0850 532 36 23
  • 0555 302 00 30
  • erozaydin@gmail.com
kurumsal e mail fobe yazılım

Kurumsal Mail

Şirketlerin en önemli iletişim yolu olan e-postaların sorunsuz çalışması için hazırız.
Mailleriniz herhangi bir kota olmadan sınırsız email trafiği ile sorunsuz kullanımını sağlıyoruz.
Güvenli ip adresleri ve spam koruması ile güvenli gönderim için kurumsal mail paketlerimizi tercih edebilirsiniz.

Hosting Hizmeti

Her kapasiteye uygun hosting paketleri ile hem paradan hem güvenli olmaktan vazgeçmeyin.
Fobe Yazılım ekibi size en uygun paketi tahsis eder. Ne fazladan alan, nede faladan ücret ödersiniz.

sunucu hosting fobe yazılım
sunucu fobe yazılım

Sunucu Kiralama

Trafiğiniz ne kadar olursa olsun tüm ihtiyaçlara cevap veren sunucularımız hazır.
E-ticaret, yoğun e mail kullanımı, çok ziyaret alan web siteleriniz için sunucu seçeneklerimizi tercih edebilirsiniz.

Hosting ve Sunucular Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bu durum tamamen internet trafiğinizle alakalı bir durumdur. Ekibimize danışarak size en uygun çözümü sağlayabilirsiniz.
Doğru hosting veya sunucu seçimi sizi yüksek maliyetlerden kurtaracaktır. Analiz iççin bizden yardım alabilirsiniz.

İşiniz eğer Türkiye sınırları içinde ise yani hedef kitleniz Türkiye ise tercihiniz Türkiye Lokasyonlo Sunucular olmalıdır. Eğer hedef kitleniz daha dar bir alanda ise, mesela sadece bulunduğunuz şehir içinde hizmet veriyorsa lokasyonu bulunduğunuz şehir veya en yakın şehir olarak seççebilirsiniz.
Bunun sebebi sizi bulmak isteyen kullanıcılar ile aranızdaki ping süresinin kısa olmasının daha hızlı iletişim kurmalarıdır.
Örnek; Ankara ilinde hizmet verirken Amerika üzerinde çalışan bir hosting veya sunucu seçmeniz mantıklı olmayacaktır.
Bazen fiyat avantajı iş yapma kapasitenizi gölgede bırakabilir.

Genelde Hosting ve Sunucularda mail arşivi 14 gündür. Fakat uzun süreli maillerin saklanması istenirse bu durum maliyetlerin yükselmesine sebep olacaktır.
Böyle bir durumda Exchange sunucu kiralamanız gerekir ve bu sunucular maddi açıdan yüksektir.
Eğer Bilgi İşlem Departmanına sahip iseniz pc veya laptop daki kurulu Outlook veya benzer programların yedeklemesi yapılarak kendi bünyenizde saklayabilirsiniz.

Hosting tanımı yaparken teknik tabirlerden uzak kolay anlaşılır bir tanımlama yapmak en doğrusu olacaktır. Çünkü ihtiyaç olanın tanımı için karmaşıklığa yer vermiyoruz.
Örnek: Bilgisayarınızı depolama alanı olan hard disk bu konuya en iyi örnek olabilir. Çünkü hosting sizin internetteki depolama alanınızdır. Kaç adet e-posta adresine ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz sizin hosting ihtiyacınızı belirleyecektir.
Ayrıca web sunucusu olarak yine hosting kullanılmaktadır. Web sitenizin kapasitesine göre hosting seçimi yapılmalıdır. Örneğin sadece tanıtım için oluşturulan bir web sitesi için geniş kapsamlı bir hostinge ihtiyacını yoktur. Fakat daha komplike yapılar varsa (e-ticaret, özel uygulama sunucuları) bu durumda ekibimiz bir analiz yaparak ihtiyacınız olan hosting hizmetini belirleyecektir.

Bazen kapasitenin fazla olması sunucu kullanımına yönelmenize neden olacaktır.
Şirketinizin e mail be web trafiği çok fazla olabilir. Şirketiniz büyümeye devam eden bir şirket olabilir. Birden fazla web sitesine ihtiyacınız olabilir.
Bu gibi durumlarda en iyi çözüm sunucu kiralamaktır. Sunucu kiralamanın avantajları; istediğiniz kadar e-posta ve web sitesi barındırma imkanı sağlar.
Sadece size ait olması daha hızlı bir yapı sunar. Firmanızın geliştirdiği uygulamalar varsa bu sunucularda barındırabilirsiniz.
Pleks ekran dışında sunucuya uzaktan erişim sağlayarak ekstra ayarlar yapabilirsiniz.

Bant genişliği 1 ay süre ile hosting veya sunucunuzda oluşan trafik boyutudur. Bu trafik e-posta gönderim ve alımları, web sitesi trafiği olarak belirlenir.
Eğer siz bir web sitesini ziyaret ederseniz oradaki resim ve videoları görüp veya izlediğinizde resim ve videolar bilgisayarınıza indirilmiş demektir. Bu da bandwith de bir kapasite kullanımını gösterir.
Bandwith yani bant genişliğine etki eden faktörler; web sitenizdeki resim ve videoların optimize edilmemesi, yani resim ve video boyutlarının yüksek olması bant genişliğini olumsuz etkileyecektir.
Ayrıca e-posta gönderimlerinde büyük kapasiteye sahip dosyaların gönderilip alınması da bant genişliğini olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle tavsiye olarak; şirket içi yüklü dosya alışverişlerinizi e-posta ile değil lokal ağınızla çözmeniz, web sayfanızdaki resim ve videoların web için uygun boyutlara getirmeniz bant genişliği açısından avantajlı olacaktır.
Fobe Yazılım olarak sınırsız bant genişliği sunmaktayız. Bu tarz sorunlar yaşamanız mümkün değildir.

Yazılım tabanı olarak ; Windows tabanlı ve Linux olmak üzere 2 tipi hosting vardır. Html, Asp, Asp.Net Ms Sql Server gibi Microsoft ürünleri için Windows Hosting kullanırken, Php, Opencart, Wordpress, Drupal, Jomla gibi platformlar için Linux tabanlı hosting ve sunucular kullanılmaktadır.
Donanım tabanı olarak ;
Hosting; bir sunucu üzerinde birden fazla hosting olabilir. Bu sunucunun kapasitesiyle doğru orantılıdır. Sunucu kaynakları ne kadar müsaade ediyorsa o kadar hosting bir sunucuda toplanabilir. Bu durumda firmanın kalitesi ortaya çıkmaktadır.
Kapasite üzerinde hosting barındırmak web sayfasının yavaşlaması, e postalarınızın geç iletilmesi ve alınması, bandwith alanınızın daha kısa sürelerde dolması gibi sorunları beraberinde getirmektedir bu konu dikkat edilmesi gereken önemli bir konudur.

E-Ticaret Sitesinemi İhtiyacınız Var

Fobe Yazılım Ekibi telefonun diğer ucunda bekliyor. Tüm Soru ve görüşleriniz için bizi arayın.